Ламінат – під мармур, граніт чи дерево?

Ламінат вважають одним з найвдаліших дизайнерських рішень для квартири. Адже це тверде довговічне покриття, що може мати будь-яке кольорове забарвлення. Тому, використовуючи його, ви можете обрати забарвлення «під мармур», «під граніт», «під дерево» і навіть вигадати власне дизайнерське забарвлення на будь-який смак. Ламінат має не лише різноманітний дизайн, але й текстуру. До того ж, це екологічно безпечна підлога. Як же обрати ламінат у Львові правильно, щоб він не потребував оновлення ще багато років? Слід звернути увагу на надійну компанію, яка запропонує лише якісний товар від десятків виробників, наприклад салон «Центр дверей».

Коли потрібно купити ламінат у Львові, перш за все, слід знати, що існують вологостійкий і звичайний варіанти. Перший можна спокійно мити, тому його краще придбати на кухню. Водночас, нестійкий до вологи покрив розбухає від значної кількості води, тому розливати на нього чай чи каву точно не слід.

Які види ламінату існують за стійкістю до зношування?

  1. Найменш міцний — для спальні та кабінету
  2. Ламінат для дитячої кімнати й вітальні
  3. Для комерційних приміщень
  4. Найміцніший — для громадських приміщень

Слід звернути також увагу на товщину пластини. Чим більшою вона буде, тим довше прослужить підлога. Ламінат може мати товщину: 12 мм, 10, 8, 7, 6. На першому поверсі будинку пластина має бути не тоншою за 10 мм, на верхніх поверхах рекомендують не тоншу від 8 мм. Товщину ламінату слід враховувати, якщо ви маєте систему опалення «тепла підлога». Залежно від типу системи слід проконсультуватися зі спеціалістом щодо товщини потрібного покриття, яке не ізолюватиме тепло.

Ще одним з ключових факторів при виборі ламінату має стати розмір панелі. Вони можуть бути вузькими – близько 90 мм, середніми – 180-200 міліметрів, і широкими від 200 до 330. Довжина однієї панелі варіюється від 1260 до 1380 мм завтовшки. Найвдалішим варіантом вважають середні за шириною.

Також слід врахувати, що ламінат може мати фаску, тобто торцеве заглиблення під кутом. Вона потрібна, аби зменшити навантаження на підлогу й продовжити її життя. А ще підлогу не доведеться додатково вирівнювати під час монтажу покриття. Проте, фаска може накопичувати бруд, тому такий ламінат доведеться старанніше мити. Фаска зазвичай перебуває на довгій стороні дошки чи проходить по всіх його краях. Вона може бути виготовлена за допомогою вальцювання панелі, тобто продавлена, або за допомогою звичайного зрізання. Якщо фаска обрізна, то ламінат має бути додатково оброблений, щоб витримати вологу та можливе фарбування в майбутньому. Звісно, ціна ламінату у Львові з фаскою буде вищою.

Технічні показники важливі, але лише клієнту вирішувати, який дизайн повинна мати його підлога. Компанія «Центр дверей» пропонує безліч цікавих дизайнерських рішень – лишається лише обрати найкраще для оселі!